FCI 1.Grup Hakemi Etem Vatansever, 2003 yılından beri profesyonel olarak Alman Çoban Köpeği Üreticiliği ve Yetiştiriciliği yapmaktadır.

Alman Çoban Köpeğinin güzel olduğu kadar iyi, dengeli ve çalışkan bir karakteri olması gerektiğine inanmakta ve çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir. Üretimde modern ve şampiyon kanları kullandığı gibi, eski ve çok ünlü olmayan ancak ırkın çok iyi örneklerini de kullanarak daha sağlam ve yakın akraba çiftleşmelerinden uzak üretimler yaparak var olan kalıtımsal hastalıklardan da uzaklaşmayı hedeflemektedir. Kalça sorunu olmayan ve bu sorunu diğer nesillere aktarmadığına inandığı köpekler üretmektedir.

Alman Çoban Köpeğinin bir iş köpeği olduğunu asla unutmadan bu kabiliyetlerini kaybetmemiş köpeklerle çalışarak Alman Çoban Köpeğinin ırk standardını bozmadan iş kabiliyetlerini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Ürettiği yavruların ilk sosyalleştirmelerini yaptıktan sonra sahiplerine teslim etmektedir. Ürettiği köpekleri sahiplendirmeden önce, sahiplerine konu ile ilgili çeşitli bilgiler vermektedir ve uygun olduklarını gözlemledikten sonra yavruları sahiplerine teslim etmektedir.

Eğitimli gençler, sınavlı damızlıklar ve özel üretim showline ve workingline yavrularımız mevcuttur.

Sizde ırkının tüm özelliklerini layığı ile taşıyan bu özel köpeklerden birine sahip olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz…

No comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.