Von Erk | Alman Çoban Köpeği

vonerktemayuvarlaklogo

Danışmanlık

Von Erk / Danışmanlık

Hizmetlerimiz

Üretici Eğitimi

Köpek üreticiliği, son derece önemli ve detaylı bir iş dalıdır. Köpek üreticiliği eğitimi konuları şunlardır: 
Irkın standartları, fiziksel ve karakteristik özellikleri, sağlık sorunları, genetik özellikleri. Yetişkin damızlık köpeklerin bakımı ve gebe köpek bakımı. Yavruların bakımı. Üreme işlemi, çiftleştirme, doğum, yavruların bakımı. Köpek eğitimi; sosyalleştirme ve yavru eğitimi. Köpek davranış sorunları. Etik değerler ve yavru prezentasyonu.

Eğitmen Eğitmenliği

Profesyonel olarak bu mesleğe gönül vermiş olan kişilere 2yıllık bir eğitim periyodu içerisinde çalışıyoruz. Eğitmenlik eğitimi konuları şunlardır: Köpek davranış bilgisi, davranışları yönetme teknikleri. Köpeklerin farklı öğrenme stillerini tanıma ve uygun eğitim tekniklerini uygulama. Köpeklerle doğru iletişim kurma teknikleri. Köpek sahiplerinin karşılaşabileceği sorunları tespit etme ve çözme becerileri geliştirme. Köpeklerin beslenme ihtiyaçları. Köpeklerle fiziksel aktiviteler ve sahiplerine uygun egzersiz ve aktivite önerileri sunma. Köpeklerde sık görülen tıbbi durumlar hakkında temel bilgi ve sahipleri uyarmak için bulguları tanıma. Köpekleri farklı ortamlarda bulundurma ve uyum sağlama becerileri.

 

Sınav Hazırlığı

İş köpeği sınıfına mensup ırklar ve sahipleriyle katılacakları iş sınavları olan; Bh Sosyal köpek sınavı, IPO1, IPO2, IPO3, testler; silahlı ses testi, dayanıklılık testi,  karakter testleri, yarışmalar içinde doğru pozlama, sunum, hakem kontrol muayene hazırlığı, yarışmaya hazırlık egzersiz, çalışmalar ve bakım konularında eğitim danışmanlığı vermekteyiz.

Grup Çalışmaları

Bu çalışma grupları, köpek sahiplerinin, köpeklerinin davranışlarını anlamalarını ve onları düzgün yönlendirmelerini sağlamak için düzenlenmektedir. Çalışmalar sırasında köpek sahipleri, eğitmenler ve diğer köpek sahipleri ile tanışarak farklı köpek davranışları hakkında bilgi alışverişi yapabilirler.

Sahip ile Eğitim

 Kendi köpeğini, doğru yetiştiricilik kurallarıyla büyütmek isteyen, eğitimini kendisi devam ettirmeyi hedefleyen köpek sahiplerine eğitim danışmanlığı yapmaktayız. 

Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı hizmetimizle; pet köpek sahibi ailelerin, yavrularıyla hem ev içinde hem de sosyal yaşamda uyumlu bir hayat sürebilmeleri için önemli konularda bilgi aktarımı ve pratik uygulamalı çalışmalar yapmaktayız.