Von Erk | Alman Çoban Köpeği

vonerktemayuvarlaklogo
uretici-kimdir-alman-coban-kopek-ureticisi-1

HAKKIMIZDA

Von Erk / Hakkımızda

Alman Çoban Köpeğinin;
güzel olduğu kadar iyi, dengeli ve çalışkan bir karakteri olması gerektiğine inanmakta ve çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir.

Üretimde modern ve şampiyon kanları kullandığı gibi, eski ve çok ünlü olmayan ancak ırkın çok iyi örneklerini de kullanarak daha sağlam ve yakın akraba çiftleşmelerinden uzak üretimler yaparak var olan kalıtımsal hastalıklardan da uzaklaşmayı hedeflemektedir.

Eklem sorunu olmayan ve bu sorunu diğer nesillere aktarmadığına inandığı köpekler üretmektedir.

Alman Çoban Köpeğinin bir iş köpeği olduğunu asla unutmadan bu kabiliyetlerini kaybetmemiş köpeklerle çalışarak Alman Çoban Köpeğinin ırk standardını bozmadan iş kabiliyetlerini yükseltmeyi hedeflemektedir.

Von Erk dünya standartlarına uygun üretim yapmakta ve ürettiği köpeklere FCI (Uluslararası Kinoloji Federasyonu) Şecere Belgesi çıkartmaktadır.

Ürettiği yavruların ilk sosyalleştirmelerini yaptıktan sonra sahiplerine teslim etmektedir.

Ürettiği köpekleri sahiplendirmeden önce; aileye yavru bakım, sağlık, yetiştiricilik konularında bilgiler vermekte ve yavrunun doğru bir mantalite ile sağlıklı şekilde yetiştirileceğine kanaat getirdikten sonra yavruları sahiplerine teslim etmektedir.

 
Etem VATANSEVER

kimdir?

Türkiye’deki Alman Çoban Köpeği camiasının kurucusudur.

İlk köpek ırkı derneği olan AÇKB Kurucu Başkanı’dır.

ilk milli şecere sistemimizi kurarak ırkın kayıt altına alınmasını sağlayan kişidir.

Şecere sisteminin muntazam işleyişini sağlayarak Türkiye’nin WUSV (Dünya Alman Çoban Köpekleri Birliği) girişini sağlamıştır. 

Ülkemizdeki diğer köpek ırklarının da dernekleşerek şecere sistemine geçebilmesi ve ülkemizin uluslararası platformda temsilini sağlayabilmek için Köpek Irkları federasyonunun kuruluşuna vesile olmuştur.

Yaptığı faaliyetlerle, düzenlendiği seminerlerle birçok eğitmenin ve üreticinin bugünlere gelmesine vesile olmuştur.

FCI 1.Grup Hakemi,

Alman Çoban Köpeği Kormeıster’i,

Alman Çoban Köpeği Üreticisi ,

Köpek Eğitmeni ve

Köpek Eğitmen Eğiticisidir

 

damizlik-disi-alman-kurdu005-1