von Erk

Alman çoban köpeği üreticisi

Alman Çoban Köpeğinin (Alman Kurdu’nun) güzel olduğu kadar iyi, dengeli ve çalışkan bir karakteri olması gerektiğine inanmakta ve çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir.

 

Üretimde modern ve şampiyon kanları kullandığı gibi, eski ve çok ünlü olmayan ancak ırkın çok iyi örneklerini de kullanarak daha sağlam ve yakın akraba çiftleşmelerinden uzak üretimler yaparak var olan kalıtımsal hastalıklardan da uzaklaşmayı hedeflemektedir.

 

Kalça sorunu olmayan ve bu sorunu diğer nesillere aktarmadığına inandığı köpekler üretmektedir.

 

Alman Çoban Köpeğinin (Alman Kurdu’nun) bir iş köpeği olduğunu asla unutmadan bu kabiliyetlerini kaybetmemiş köpeklerle çalışarak Alman Çoban Köpeğinin ırk standardını bozmadan iş kabiliyetlerini yükseltmeyi hedeflemektedir.

 

Von Erk (WUSV) Dünya Alman Çoban Köpekleri Birliği’nin Türkiye’deki temsilcisi Alman Çoban Köpekleri Derneği kurallarına uygun olarak üretim yapmakta ve ürettiği köpeklere FCİ (Dünya Kinoloji Federeasyonu) Şecere Belgesi çıkartmaktadır. .

 

Ürettiği yavruların ilk sosyalleştirmelerini yaptıktan sonra sahiplerine teslim etmektedir.

 

Ürettiği köpekleri sahiplendirmeden önce, sahiplerine konu ile ilgili çeşitli bilgiler vermektedir ve uygun olduklarını gözlemledikten sonra yavruları sahiplerine teslim etmektedir.